Listwy wykończeniowe do glazury i terakoty

Stosowane są do wykańczania narożników wewnętrznych i zewnętrznych, otworów drzwiowych i okiennych, półek, obwodów wanien, pryszniców itp. przy wszystkich typach glazury i terakoty. Przyspieszają i ułatwiają układanie glazury, chronią krawędzie płytek przed wyszczerbieniem oraz maskują krawędzie już przycięte.

* Listwy z PCV
      Produkowane są w dwóch rodzajach tworząc "komplet profili" pozwalających na wykończenie każdego rodzaju krawędzi zewnętrznej i wewnętrznej. Ten drugi może być także używany do połączenia płytek układanych na ścianie z płytkami przyklejanymi do posadzki. Produkowane są z PCV odpornego na działanie temperatur ujemnych i promieni słonecznych, wobec czego można je układać również na zewnątrz budynku. Listwy mają długość 2,50 m i produkowane są w pięciu wysokościach - 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm i 10 mm - tak, aby można było je stosować z płytkami ceramicznymi różnej grubości. Produkowana jest także uniwersalna flizówka 6/9, którą stosować można zarówno do płytek o grubości 6 mm, jak i 9 mm. Ze względu na zwiększoną elastyczność nadaje się ona również na naroża o źle wyprofilowanym kącie 90°.


 * Listwy aluminiowe
      W celu ochrony krawędzi narażonych na mechaniczne uszkodzenia (np. progi, schody) produkowane są także aluminiowe listwy glazurnicze o długości 2,0 i 3,0 m oraz flizówki aluminiowe anodowane o długości 2,05 m, 2,50 m i 3,0 m. Oba rodzaje listew dostępne są w dwóch wysokościach 8 i 10 mm. Można je układać wewnątrz i na zewnątrz budynku.

WŁAŚCIWOŚCI
Dzięki swej wyjątkowej plastyczności listwy z PCV dają się dostosować do kształtów nie będących linią prostą. Szeroka gama kolorów, w tym marmuropodobnych i metalizowanych, pozwala na indywidualne połączenia listwy z płytką i fugą. Nadają estetyczny wygląd oraz podnoszą elegancję i trwałość glazury, zapewniając przy tym właściwy charakter pomieszczeń.