Tynki FAST. Obniżka 10% od ceny katalogowej
Tynki elewacyje akrylowe i syliatowe - system na styropianie
System FAST posiada w swojej ofercie dwa rodzaje tynków mineralnych:i akrylowych  FAST BARANEK - do zacierania i FAST KORNIK - do dowolnego fakturowania, o grubości ziarna 2,3 mm.
Prace należy rozpocząć od dokładnego wymieszania całej zawartości worka za pomocą wiertarki wolnoobrotowej z ok. 5 - 6 litrami czystej wody, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny, o założonej konsystencji. Tak rozrobioną masę pozostawić na około 10 minut i ponownie dokładnie przemieszać, zużyć w przeciągu 1 godziny. Na wcześniej odpowiednio przygotowane i zagruntowane podłoże cienkowarstwowo nanosimy wyprawę tynkarską, na grubość ziarna za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Po krótkim czasie, uzależnionym od warunków występujących w czasie nakładania możemy ją dowolnie fakturować przy pomocy pacy plastykowej. Tynk może być zacierany we wszystkich kierunkach. Podczas nakładania tynku przestrzegamy generalnej zasady nakładając "mokre na mokre". W przypadku zgęstnienia masy w czasie pracy, ponownie intensywnie wymieszać, nie dolewając wody. Narzędzia i pojemnik powinny być czyste. W czasie nakładania tynku należy przestrzegać odpowiednich warunków atmosferycznych tj. unikać dużego nasłonecznienia i zbyt wysokiej wilgotności. Temperatura podłoża i otoczenia powinna wynosić od +5oC do + 25oC. Czas schnięcia od 12 do 36 godzin.
Malowanie tynku możemy rozpocząć po odparowaniu wilgoci z tynku tj. po okresie min. 2-10 dni (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza). Elewację malujemy farbą silikatową w 2 etapach:
I etap
Gruntujemy ścianę bezbarwnym podkładem pod farby silikatowe (FONDO AL SILICATI) w stosunku 70% podkładu i 30% kolorowej farby silikatowej (PITTURA AL SILICATI).
II etap
Wcześniej zagruntowaną powierzchnie malujemy farbą silikatową po ok. 12-24 godzinach od zagruntowania. Farbę należy rozcieńczyć w proporcjach 70% farby silikatowej i 30% bezbarwnego podkładu silikatowego. Farbę i podkład należy dokładnie rozmieszać i nakładać na ścianę.
Do farby i podkładu silikatowego nie dodajemy żadnych rozcieńczalników. Podkład silikatowy jest rozcieńczalnikiem dla farby silikatowej.

Tynki akrylowe - system na styropianie
W skład systemu ociepleń FAST obok tynków mineralnych wchodzi także szeroka oferta tynków akrylowych FAST oraz produkcji holenderskiej firmy SPS, o wielu fakturach i bogatej gamie kolorystycznej. Tynki te są dostarczane na budowę w gotowej postaci - zabarwione. Przed nałożeniem tynku należy nanieść wyprawę pod tynk FAST GRUNT M lub VOORKWARTS, która zawsze musi być w kolorze tynku. Po całkowitym wyschnięciu podkładu możemy przystąpić do nakładania tynku. Bardzo ważną rzeczą przed przystąpieniem do wykonywania wypraw tynkarskich jest wymieszanie pomiędzy sobą wiaderek, w celu uniknięcia odcieni na elewacji. W czasie nakładania tynku należy przestrzegać odpowiednich warunków pogodowych.
Informacje dotyczące rodzajów faktur i kolorów tynków znajdą Państwo w folderach reklamowych produktów FAST i SPS.