Ceresit CS 25 silikon sanitarny
Właściwości:
- oferowany w wielu kolorach odpowiadającym kolorom spoin Ceresit CE 33 Super, CE 40 aquastatic i CE 43 aquastatic
- trwale elastyczny
- posiadający w swoim składzie substancje grzybobójcze
- odporny na warunki atmosferyczne
- wodoodporny
- odporny na wysoką temperaturę

Opis:
Silikon Ceresit CS 25 służy do wypełniania spoin między płytkami ceramicznymi w narożach ścian i w połączeniach ścian z posadzką oraz do wypełniania szczelin między płytkami a urządzeniami sanitarnymi. Zapewnia szczelne połaczenie w miejscach, gdzie zwykłe spoiny ulegają pęknięciom. Dzięki trwałej elastyczności i wodoodporności, CS 25, nadaje się do uszczelniania dylatacji przechodzących przez pomieszczenia mokre. Silikon jest przeznaczony do stosowania w łazienkach, kuchniach, toaletach, kabinach prysznicowych, a także na zewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu nowej formuły "MicroProtect" w porównianiu do standardowej formuły CS 25, zawiera 3 razy więcej środka grzybobójczego. Zapewnia to długotrwałą ochronę przeciwko grzybom i pleśni, a zawarte w nim substancje grzybobójcze powodują, że spoiny na których nie zatrzymuje się woda pozostają czyste i lśniące. Materiał ma znakomitą przyczepnośc do suchych, mało nasiąkliwych podłoży takich jak: szkło, szkliwowe płytki ceramiczne, elementy porcelanowe, fajansowe i emaliowane.
Do wypełniania szczelin w murach, tynkach, marmurach i jastrychach stosować inne silikony z grupy Ceresit lub uszczelniacz poliuretonowy Ceresit CS 29.
CS 25 nie może kontaktować się z wodą pitną. Nie należy go stosować do klejenia akwariów, luster i korodujących metali (ołowiu, miedzi, cynku, żelaza).