Wysokoelastyczny klej do fliz Atlas Plus
Wysokoelastyczny klej o zwiększonej przyczepności

do przyklejania płytek ceramicznych
na tarasy i w systemach ogrzewania podłogowego
do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

ZASTOSOWANIE
ATLAS PLUS jest cementową zaprawą klejącą, przeznaczoną do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika porcelanowa), płytek cementowych i lastrykowych, płytek z nienasiąkliwego kamienia naturalnego oraz aglomeratów kamiennych. Stosowanie zaprawy klejącej ATLAS PLUS zalecane jest na powierzchniach balkonów, tarasów, elewacji oraz na podłożach wykonanych w systemie ogrzewania podłogowego lub ściennego. Podłoże dla zaprawy ATLAS PLUS mogą stanowić: tynk cementowy, cementowo-wapienny i gipsowy, beton, gazobeton, jastrych cementowy i anhydrytowy, a także surowa powierzchnia wykonana z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych. Ze względu na zwiększoną elastyczność i przyczepność zaprawa nadaje się także do układania płytek na powierzchni starej glazury i terakoty, pozostałościach silnie przylegających klejów i zapraw cementowych, lastryko, płytach gipsowo-kartonowych, asfalcie oraz stabilnej, sztywno zamocowanej sklejce wodoodpornej. Przed wykonaniem okładziny na płycie OSB, jej powierzchnię należy pokryć masą podkładową ATLAS CERPLAST. W przypadku innych podłoży drewnopochodnych zaleca się stosować zaprawę ATLAS BIS. Do przyklejania płytek z kamieni naturalnych o zwiększonej nasiąkliwości (np. marmuru), należy korzystać z zaprawy ATLAS KARO. Zaprawy klejącej ATLAS PLUS można używać wewnątrz i na zewnątrz budynku, stosując warstwę o grubości 2÷5 mm.
WŁAŚCIWOŚCI
ATLAS PLUS jest specjalną zaprawą klejącą, produkowaną jako gotowa, sucha mieszanka najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących. Odznacza się zwiększoną elastycznością i plastycznością, dzięki czemu po związaniu jest odporna na odkształcenia jakie występują w okresie eksploatacji w układzie warstw: podłoże - zaprawa klejąca - płytka (np. na elewacjach budynków, tarasach, w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego). Dzięki swoim parametrom roboczym ATLAS PLUS jest wyrobem wydajnym, wygodnym i łatwym w użyciu. Zgodny z zaleceniami, optymalny dobór konsystencji i grubości warstwy sklejenia (dla danych warunków stosowania zaprawy), eliminuje efekt spływu świeżo przyklejonej płytki. Zaprawa klejąca ATLAS PLUS jest wyrobem mrozo- i wodoodpornym.
Cementowa zaprawa klejąca do fliz Kerabond T
Wzmocniona, cementowa zaprawa klejąca o wysokiej przyczepności, do płytek ceramicznych i gresu, bez efektu osuwania się płytek, mrozo- i wodoodporna.

Zastosowanie:
Kerabond T jest przeznaczony do klejenia wszystkich typów płytek ceramicznych i mozaiki ceramicznej na zewnątrz i wewnątrz budynków, na każdym typie podłoża (posadzki, ściany, sufity), na podłożach tradycyjnych (tynki cementowe i cementowo-wapienne, posadzki cementowe, płyty kartonowo-gipsowe i tynki gipsowe jednowarstwowe, ściany z bloczków itp.), o ile są stabilne, mocne, suche i czyste. Umożliwia klejenie płytek od góry bez efektu spływania. Podłoża chłonne należy zagruntować wcześniej Primer G. Kerabond T jest klejem szczególnie polecanym do mocowania płytek gresowych i klinkierowych wewnątrz pomieszczeń, o maksymalnych wymiarach 30 x 30 cm.
UWAGA:
Po wymieszaniu zaprawy klejącej Kerabond T z emulsją Isolastic zamiast z wodą, parametry kleju ulegają znacznej poprawie, a klej spełnia wymagania klasy C2 (kleje cementowe o wysokich parametrach), zgodnie normą z EN 12004 i klasy S2 (kleje wysokoelastyczne), zgodnie z EN 12002.

Dane techniczne:
Czas zachowania właściwości roboczych: ponad 8 godzin
Czas schnięcia otwartego: około 20 minut
Korygowalność: do 45 minut
Spoinowanie:
– na ścianach: po 4-8 godzinach
– na podłogach: po 24 godzinach

Obciążenie ruchem pieszym: po około 24 godzinach
Pełne obciążenie: po około 14 dniach
Kolory: szary i biały
Nakładanie: pacą zębatą nr 4, 5 lub 6
Przechowywanie: 12 miesięcy

Zużycie
2-5 kg/m2

Opakowania
Worki 25 kg
Gładź szpachlowa MASTERMAS
Gotowa gładź szpachlowa MASTERMAS znajduje zastosowanie wewnątrz pomieszczeń. Jest używana do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na wysokogatunkową gładź tynkową o dużej gładkości powierzchni, jako tzw. FINISH.
Można stosować do hydrodynamicznej aplikacji szpachlówki agregatem.

ZASTOSOWANIE:

Gotowa gładź szpachlowa MASTER-MAS znajduje zastosowanie wewnątrz pomieszczeń. Jest używana do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na wysokogatunkową gładź tynkową o dużej gładkości powierzchni, jako tzw. FINISH

ZALETY PRODUKTU:
- Gotowa do użycia gładź szpachlowa MASTER-MAS jest powłoką  oddychającą
i paroprzepuszczalną, stworzoną na bazie  minerałów drobno mielonych
- Zachowuje właściwości użytkowe przez dziewięć miesięcy od daty produkcji  pomimo  zamykania i  otwierania opakowania
- Jest plastyczna i idealnie biała po wyschnięciu dzięki  czemu wystarczy pokryć ją farbą  jednorazowo.
- Nakładanie masy jest proste (paca lub szpachelka ze stali nierdzewnej)
 i nie wymaga specjalnych umiejętności

zalecenia:
Podłoża chłonne, wapienne, gipsowe, betonowe, gazobetonowe, zalecamy zagruntować przed nałożeniem MASTER-MAS preparatem gruntującym zalecanym do takich podłoży w celu zatrzymania chłonności i odciągania substancji płynnych
z MASTER-MAS.
Gładź szpachlową nakładać na podłoża suche, mocno związane i oczyszczone ze starych powłok malarskich oraz części luźnych, nie związanych ze starym podłożem. Po nałożeniu, wyschnięciu, przeszlifowaniu i wygładzeniu przetrzeć na sucho i odpylić przed nałożeniem farby. Wygładzoną MASTER-MAS powierzchnię zalecamy zagruntować preparatem MASTER-GRUNT celem wzmocnienia, utwardzenia, uodpornienia oraz przedłużenia trwałości.

wydajność:
- na tynk cementowo-wapienny - 1 kg/1 m2,
- tynk gipsowy - 1 kg/1,5 m2,
- płyty G-K - 1 kg/2 m2.